Finanční plánování a investování
Pravidelné investování – klíč k dlouhodobé prosperitě

Jako každý, tak i Vy, máte vlastní cíle, které závisí na Vašich současných i budoucích finančních možnostech. Nejlepší je cíle rozdělit podle časového horizontu na krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé.

Chcete si vytvořit finanční rezervu? Potřebujete nové auto? Toužíte po exkluzivní dovolené nebo velkém LCD televizoru ve Vašem obýváku? Tyto potřeby můžeme zařadit do krátkodobých až střednědobých plánů.

Chcete zabezpečit studium Vašich dětí? Přemýšlíte o novém bytě či domě? Jedním z nejdůležitějších plánů je spokojený život v důchodu. Pro finanční jistotu v důchodu je třeba si efektivně budovat penzi, protože čas strávený v důchodu v průměru tvoří 20 % života. Pokud chcete prožít toto období skutečně plnohodnotně, je třeba myslet dopředu a investovat v dlouhodobém časovém horizontu.

Úspěšnost finančního plánování je postavená na efektivitě. Jedním ze způsobů, jak vytvářet hodnoty skutečně efektivně, je investování na kapitálových trzích. K dosažení stanovených investičních cílů jsou důležité tři základní předpoklady: zodpovědně sestavený finanční plán, disciplína a pravidelnost. Pravidelné investování je prostředek v boji s investičním rizikem, a to hlavně v období klesajících nebo rozkolísaných finančních trhů, kdy je těžké určit správný okamžik realizace investice a její správně načasování. Pravidelným investováním i jen malých částek je možné vytvořit si vlastní kapitál a v budoucnosti zrealizovat cíle, které se zdály nedosažitelné.

časova osa


Design Cyril & Metoděj s.r.o.